Časté dotazy

Z čeho jsou obrubníky vyrobeny: 

Obrubníky GARDEN DIAMOND a obrubníky JUNIOR vyrábíme z prvotního(virgin) čirého polyetylénu se středně vysokou hustotou. Nepoužíváme recyklované materiály u kterých nelze zajistit stálou vysokou kvalitu nebo barevnost. Recyklované materiály obsahují nečistoty, které negativně ovlivňují kvalitu produktu.

Garden Diamond - plastový obrubník


Jaký je rozdíl mezi obrubníky GARDEN DIAMOND a obrubníky JUNIOR:

Na výrobu obou obrubníků používáme stejný polyetylén a barvivo. Obrubník GARDEN DIAMOND má širší vrchní “trubici”, do které můžete napojit zavlažovací prvky a napojit na vodovodní řád. Obrubník JUNIOR k zavlažování nedoporučujeme.


Obrubnik Garden Diamond a obrubnik Junior


Musím obrubníky nějak narovnávat, než budu dávat do země:

Doporučujeme nejdříve obrubník v cívce roztáhnout na zemi a zatížit na obou koncích. Obrubník se potom bude podstatně jednodušeji instalovat do země.

Jaká je výška a váha obrubníků:

Výška obrubníků GARDEN DIAMOND je 11 cm, váha je 0,58 kg/metr.

výška obrubníků JUNOR je 10 cm, váha je 0,120 kg/metr.

Musím v zemi obrubníky nějak upevňovat:

I když obrubníky Garden Diamond a i obrubníky Junior mají ve stěně obrubníku lamely, které obrubník lépe v zemi udrží, ale i tak doporučujeme použít plastové nebo kovové kolíky přibližně každé 3 metry.

Mohu obrubníky Garden Diamond spojovat:

Ano - obrubníky Junior lehce spojíte speciálním kolíkem, který je v každé cívce připraven v jednom konci obrubníku. Obrubníky Garden Diamond spojíte vodovodní spojkou. Ke spojování obrubníku Garden Diamond potřebujete vařící vodu nebo horkovzdušný fén (stačí i fén na vlasy). více zde v záložce "Instalace".

Musím ve spojích použít upevňovací kolík:

Určitě ano. Tento postup je nutné dodržet hlavně, když obrubník používáte k zavlažování.

Jak zavlažovací obrubník funguje:

Zavlažovací obrubník GARDEN DIAMOND obsahuje závlahové prvky, které optimálně a úsporně zavlažují okrasné nebo zeleninové záhony, skleníky a menší travnaté prostory na zahradě. Všechny zavlažovací komponenty se jednoduše „připojí“ k obrubníku konektory, na které se napojí v libovolné délce různé druhy kapkovačů a postřikovačů, distribuční nebo kapkovací hadice. Více informací najdete zde v záložkách „Technické Informace“, „Instalace“ a „Videa“.

Jaké funkce mají zavlažovací hodiny:

Extrémně velký přehledný displej a robustní otočný ovladač umožňuje velmi snadné programování a rychlou kontrolu nastavených parametrů. Displej jednotky zobrazuje za provozu stav programu jako např. příští naplánované spuštění a současně zbývající čas probíhajícího programu. Pokročilé doplňkové funkce : až dva startovací časy za den nastavitelné pro jakýkoliv den v týdnu, navíc zde nalezneme tlačítko pro okamžité spuštění závlahy „Water Now“ a tlačítko „Cancel“, které v případě potřeby probíhající zavlažování okamžitě přeruší. - více zde.

Co potřebuji k zapojení hodin:

Hodiny můžete napojit přímo na kohoutek se závitem ½ palce. Pokud má kohoutek závit jiného rozměru, budete potřebovat redukci.

Minimální a maximální tlak kapkovací hadice:

Tlak v kapkovací a distribuční hadici by se měl pohybovat od 1 až 4 barů. - více zde.

Kolik metrů kapkovací hadice mohu zapojit dohromady:

To záleží na tlaku, který máte k dispozici v kohoutku. Čím větší tlak, tím delší hadici můžete zapojit. Pokud vám neubírají tlak jiné zavlažovací komponenty, jako jsou kapkovače a postřikovače, tak můžete na tlak 2 bary napojit až 75 metrů kapkovací hadice, která má kapkovače každých 33 cm s průtokem 2 litry za hodinu. - více zde.

Jaký má průměr dostřiku postřikovač:

Regulovatelný postřikovač s hlavicí 90°, 180° a 360° má dostřik až do 3 metrů. Postřikovač "Kruhový zadešťovač" má dostřik do 2 metrů. Postřikovač "Vodní mlha" tento údaj neudává.

Kolik litrů za hodinu vyteče z jednoho postřikovače:

Regulovatelný postřikovač lze nastavit 1 až 10 litrů za hodinu - více zde
Průtoky z hlavic posřikovačů, které se nasazují na postřikovač 310 mm závisí na nastavení aretace na postřikovači. Maximální průtok je však 10 litrů za hodinu. více zde

Co to je Kapkovač s tlakovou kompenzací:

Kapkovač s tlakovou kompenzací má stálou spotřebu 4 litry za hodinu - více zde.

Jak velkou plochu zavlažuje kapkovač s regulací:

Kapkovač s regulací je určen k zavlažování kořenů jednotlivých rostlin a není určen k plošnému zavlažování. Je také ideální na zavlažování truhlíků nebo velkých květináčů.

V jakém případě je potřeba použít redukci tlaku:

Redukci tlaku je nutné použít pokud máte ve vodovodním řadu tlak až 6 barů a k systému připojíte menší počet zavlažovacích komponentů, například u zavlažování skleníku. - více zde.

Co když spoj mezi obrubníky teče:

Spoj můžete utěsnit stahovací sponkou, kterou nasadíte na každý spoj, který kape nebo teče. Sponku pořádně utáhněte, nejlépe když na spoj svítí slunce, takže bude měkčí.  Spoj také můžete zahřát fénem.

Způsob a doba doručení objednávky:

Pokud zvolíte způsob odběru dopravcem DPD, bude Vaše objednávka běžně doručena do 3 pracovních dnů. Dopravce Vás bude telefonicky kontaktovat v den doručení. V případě osobního odběru, Vás bude kontaktovat obchodník na prodejně.

Lze na prodejně platit kartou:

Zatím lze na prodejně platit pouze v hotovosti.

Zákaznický servis

GRATE s.r.o.

Jabloňová 1142
252 42 Jesenice
Tel.: +420 602 467 113, +420 602 102 124
E-mail: info@grate.eu